W Polsce brakuje specjalistów

studenciitSytuacja na polskim rynku pracy jest zatrważająca. Niby praca jest, ale nie taka, jakiej poszukują Polacy. I jak nie dziwi fakt, że do prac sezonowych w ogrodnictwie czy na budowach zatrudniani są obcokrajowcy, ponieważ wykonają oni nawet cięższą pracę, za niższą płacę niż nasi rodacy, wakaty znajdziemy przede wszystkim w branży informatycznej. Skąd to się bierze?

Statystyki i najnowsze badania pokazują, że młodzież uczy się chętnie, lecz nie tego, co powinna. Idą za głosem serca i zamiast wybierać kierunki, które zagwarantują im pracę w przyszłości, popełniają błędy swoich kilka lat starszych kolegów, wybierając studia, które nie dają im gwarancji zatrudnienia. To piękne, że wybierają naukę tego, co ich pociąga i co sprawia, że aż chce im się studiować, szkoda tylko, że dopiero po studiach zdają sobie sprawę z tego, jaki błąd popełnili.
W kwestii tej warto zaznaczyć, że właśnie z informatyką najmniej Polaków i Polek chce wiązać swoją przyszłość. Skąd się to bierze? Z błędnego przekonania o trudności tych studiów i monotonności pracy wykonywanej w przyszłości. To nauka jak każda inna i nie powinna kojarzyć się wyłącznie z kosmicznymi językami programowania. Dziś informatycy robią wiele różnych rzeczy, mogą projektować gry, tworzyć aplikacje internetowe czy zajmować się grafiką komputerową, o czym przekonują studia. Nic nie stoi na przeszkodzie więc, by ten kierunek studiów wybrały także dziewczęta! Jeśli jesteś świeżo upieczonym maturzystą zastanów się, czy informatyka nie będzie dobrym wyborem dla Ciebie.

Comments are closed.

Advertisement
  • Kredyty dla firm deweloperskich

   50 lat ago
   Banki posiadają wystarczającą ofertę kredytów dla firm deweloperskich. Stanowią one pewne uzupełnienie dla produktów bankowych oferowanych wszystkim przedsiębiorstwom. Kredyt deweloperski jest przyznawany małym i dużym firmom zajmującym się prowadzeniem inwestycji w nieruchomości, czyli budynki mieszkalne i takie, które mają charakter komercyjny.
  • Gres i płytki włoskiej jakości

   50 lat ago
   Włoscy producenci płytek podłogowych i ściennych oferują swoim klientom wyłącznie to, co najlepsze, zapewniając pełną satysfakcję i jakość, jaką się nie powstydzą nawet przed najbardziej wymagającymi klientami. Płytki ceramiczne do łazienki lub kuchni albo gres do innych pomieszczeń, to w zasadzie podstawa w zakresie urządzania wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. W związku z tym
  • Pierwsze budownictwo

   50 lat ago
   Budownictwo miało swój początek już bardzo dawno. Pierwsi ludzie na Ziemi wiedzieli, że bez dachu nad głową nie przeżyją. Nawet takowych prowizorycznych budowli było bardzo dużo. Jak można się spodziewać, nie były one zbyt solidne i przemyślane. Tak samo nie były one projektowane. Jednak dawały tą radość i pewne poczucie bezpieczeństwa. Pierwsi ludzie jednak decydowali
  • Hydraulik Łódź

   50 lat ago
   Nieważne, o jakiej porze – jeśli zdarzyła ci się awaria hydrauliczna, możesz do nas zadzwonić, a my przyjedziemy i szybko naprawimy. Zazwyczaj hydrauliczne problemy mają nagły charakter, ale hydraulik Łódź właśnie w tym się specjalizuje. Mamy doskonale wyszkoloną i doświadczoną ekipę, zawsze jest zatem ktoś, kto będzie mógł do ciebie szybko przyjechać i naprawić usterkę.